ul. Barlickiego 15, Bielsko Biała+48 33 816 51 85Pon - Pt: 08:30 - 19:00 Sob: 9:00 - 14:00

Zdjęcia wewnątrzustne (punktowe)

General Information
Our doctors
Working Schedule

Zdjęcia wewnątrzustne (tzw. punktowe) to jedno z najczęściej zlecanych stomatologicznych badań rentgenowskich. Powstają poprzez napromieniowanie kliszy analogowej lub detektora cyfrowego znajdującego się we wnętrzu ust pacjenta.

Do zdjęć wewnątrzustnych zaliczamy:

  • zdjęcia zębowe – wykonywane techniką kąta prostego przy użyciu pozycjonerów lub metodą dwusiecznej kąta – Cieszyńskiego
  • zdjęcia skrzydłowo – zgryzowe
  • zdjęcia zgryzowe

Do wykonania zdjęcia wewnątrzustnego nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Nasza pracownia w 2017 roku została wyposażona w najnowocześniejszy na rynku aparat do zdjęć wewnątrzustnych marki Acteon Xmind Unity. Aparat zdecydowanie wyróżnia się na tle innych urządzeń parametrami technicznymi i zastosowanymi technologiami.

Przełomowa funkcja automatycznej redukcji dawki promieniowania oraz ognisko o wielkości 0,4mm pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości zdjęć, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta.

Wykonujemy wszystkie rodzaje ekspozycji wewnątrzustnych zarówno w tradycyjnej wersji analogowej, jak i nowoczesnej – cyfrowej.

Cyfrowe przetwarzanie pozwala na uzyskanie radiogramów o bardzo wysokiej jakości, które mogę zostać wydrukowane lub przesłane w formie pliku bezpośrednio do lekarza prowadzącego. Dodatkowo dawka potrzebna do wykonania takiej ekspozycji jest mniejsza niż w przypadku zdjęcia analogowego.

Częste pytania

Czy potrzebuję skierowanie?

Do wykonania tego typu zdjęcia nie potrzeba skierowania od lekarza.

Czy trzeba się rejestrować?

W naszej pracowni nie obowiązuje rejestracja – pacjenci przyjmowani są zgodnie z kolejnością.