ul. Barlickiego 15, Bielsko Biała+48 33 816 51 85Pon - Pt: 08:30 - 19:00 Sob: 9:00 - 14:00

Zdjęcia panoramiczne i cefalometryczne

General Information
Our doctors
Working Schedule

Zdjęcie pantomograficzne, zwane częściej panoramicznym, to aktualnie podstawowe badanie rentgenowskie pozwalające na szybką i kompleksową ocenę stanu uzębienia pacjenta przez lekarza. W odróżnieniu od zdjęć wewnątrzustnych sensor obrazujący obraca się wokół głowy pacjenta, pozwalając w ramach jednego ujęcia na prześwietlenie zarówno szczęki, jak i żuchwy pacjenta.

Zdjęcie cefalometryczne to zdjęcie czaszki stosowane przede wszystkim w ortodoncji. Pozwala na dokładną diagnostykę wad ortodontycznych pacjenta i planowanie/kontrolę leczenia.

Do wykonania tych zdjęć wymagane jest przedstawienie skierowania wystawionego przez lekarza prowadzącego.

Nasza pracownia jest wyposażona w najnowocześniejszy cyfrowy aparat panoramiczno – cefalometryczny cechujący się unikalną technologią multifokalną.

Dzięki niej w trakcie jednego skanu zapisuje nawet 4200 ujęć w różnych płaszczyznach ostrości i pozwala na późniejsze łatwe przesuwanie warstwy ogniskowej (“ostrzenie”) w paśmie do 3 cm. Ta przełomowa technologia pozwala uzyskać najwyższą wartość diagnostyczną zdjęć – dostarczany obraz jest ostry w całym zakresie górnej i dolnej szczęki, również w wypadku anomalii anatomicznych. Przy zachowaniu tej samej dawki promieniowania eliminuje wady standardowych aparatów.

Wynik badania może zostać wydany w formie wydruku na folii termoczułej lub pliku na płycie CD. Ponadto może zostać przesłany w formie cyfrowej bezpośrednio do lekarza prowadzącego.

Częste pytania

Czy potrzebuję skierowanie?

Do wykonania tego badania wymagane jest skierowanie od lekarza.

Czy trzeba się rejestrować?

W naszej pracowni nie obowiązuje rejestracja – pacjenci przyjmowani są zgodnie z kolejnością.